Wycieczka wokół jeziora Lago di Garda

Na świecie istnieje niezliczona wręcz pula miejsc wartych zobaczenia na własne oczy. Idealną destynacją na zbliżające się wakacje jest jezioro Lago di Garda, położone w północnych Włoszech. To zbiornik wodny o długości 51, 9 kilometrów, zajmujący powierzchnię 370 kilometrów kwadratowych. Jezioro Garda to największe, a jednocześnie najczystsze z jezior w Północnych Włoszech. Wokół jeziora znajduje się wiele urokliwych miasteczek, więc każdy znajdzie miejsce i rozrywki dla siebie. Warto wybrać się na tour wokół jeziora.

Peschiera del Garda

Zacznijmy, zatem magiczną podróż od południowego brzegu Lago di Garda. Pierwszym przystankiem może być miejscowość Peschiera del Garda. Miejsce zachwyca kolorowymi domkami nad wodą, przez co trochę przypomina Wenecję. Dodatkowo, znajdują się tu fortyfikacje wenecko-austriackie, które podkreślają to ważenie. Po części zabudowy można spacerować. Miasteczko nalży do tych małych i spokojnych, więc nie znajdziemy tu tłumów.

Sirmione

Kolejnym przystankiem powinno być zdecydowanie Sirmione. Należy jednak przygotować się na masę turystów, ponieważ miasto to popularny punkt dla zwiedzających. W sezonie jest tu głośno i tłoczno. Jednak warto je zobaczyć na własne oczy. Miasto leży na półwyspie, wcinającym się w głąb jeziora. Na miejscu zachwycą nas widoki i zamek Scalligierich, który można zwiedzać. Zamek wybudowany został na polecenie Matino della Scala w XIII wieku. Zamek leży na wyspie na wodzie, z której rozciąga się przepiękny widok na jezioro. W mieście można także podziwiać ruiny willi, która podobno należała do słynnego poety Katallusa. Lokalną atrakcją są też źródła z wodą siarkową, jako że miejscowość od czasów Cesarstwa Rzymskiego pełni rolę uzdrowiska. Piękno miejsca w zupełności rekompensuje dyskomfort z powodu tłumów.

Riva del Garda

 Warto odwiedzić następnie Riva del Garda. Można tu podziwiać barokową świątynię, Chiesa dell’Inviolata udostępnioną dla zwiedzających. Kościół ten zyskał sobie miano jednego z najwspanialszych w Trydencie. Inną popularną atrakcją są ruiny zamku Scaligierich. Obecnie znajduje się tutaj Museum Civico, w którym dostępne są liczne wystawy, związane z historią miasta.

Salo

Z kolei Salo zachwyci odwiedzających swoją promenadą i bogatą historią. Znajdziemy w tym wielowiekowym mieście liczne zabytki, jak katedra Santa Maria Annunziata.

Arco

 Dla miłośników wędrówek i zamków idealne okaże się Arco z piękną starówką, pełną wąskich i urokliwych uliczek. Na szczycie wysokiej góry znajduje się tutaj pozostałość po zamku z osadą wewnętrzną. Droga na górę zajmuje trochę czasu, ale prowadzi przez gaj oliwny. Z góry rozciągają się zapierające dech widoki na panoramę miasta, liczne winnice i jezioro.

Arco Włochy

Malcesine

Inną doskonałą destynacją będzie Malcesine, które oczaruje podróżnych zabytkową starówką i zamkiem warownym, wznoszącym się nad kamienną plażą na brzegu jeziora. Zamek został wybudowany również przez rodzinę Scalligierich. Obecnie znajduje się tutaj muzeum, w którym wystawy poświęcone są faunie i florze pobliskiej góry Monte Baldo. Na szczyt góry można wjechać kolejką linową i zakochać się tam w panoramie miasta i jeziora. Przejazd pozwala na podziwianie z lotu ptaka krajobrazu z różnych stron, gdyż wagonik obraca się wokół własnej osi w trakcie wspinaczki na górę.

Malcesine Włochy

Limone Sul Garda

Obowiązkowym przystankiem nad jeziorem jest miejscowość Limone Sul Garda – szczególnie dla fanów cytrusów i słynnego włoskiego limoncello. To popularny włoski likier na bazie cytryn – jest mega słodki, ale pozostawia uczucie orzeźwienia. W miejscowości możemy podziwiać sady, a także zakupić przeróżne produkty cytrusowe pod postacią suwenirów – mydełka, zapachy, likiery, słodycze, itd. Z miejscowości kursują rejsy do Riva del Garda czy Malcesine.

Limone wciąż zachowuje duszę małej wioski, której głównymi zajęciami do ubiegłego wieku były rybołówstwo, uprawa oliwek i uprawa cytryn.

Limone Sul Garda Włochy

Werona

Z miasta do Werony jest zaledwie 30 kilometrów. Warto przy okazji wybrać się do miejsca historii najsłynniejszych kochanków z szekspirowskiego dramatu. Koniecznie trzeba zwiedzić trasę tych tragicznych kochanków, na której znajdują się „Casa di Gulietta”, dom Romea, grób Julii. Poza tym, miasto ma rewelacyjną starówkę i zapewnia piękne widoki nad rzeką.

Werona Włochy

Chcąc zwiedzić, jak najwięcej w takcie podróży nad jezioro Lago di Garda warto udać się tu własnym autem lub pomyśleć o jego wynajęciu na miejscu. W ten sposób łatwo będzie przemieszczać się pomiędzy miasteczkami na brzegiem jeziora. Fajne jest to, że większość parkingów w małych miejscowościach jest darmowa, a bilety na lokalne atrakcje możemy nabyć tanio, szczególnie przy zwiedzaniu poza sezonem. Widoki są tutaj przepiękne, a wszędzie panuje spokój i ciepła, wręcz rodzinna atmosfera.

Werona we Włoszech

Grafiki:
Photo by Christian Wasserfallen
Photo by Detlef Bukowski
Photo by Ivan Dražić
Photo by Jonas Von Werne
Photo by Mark Plötz
Photo by Milena M

Related Articles

6 KOMENTARZE

  1. Uważam, że wycieczka wokół jeziora Lago di Garda to wspaniała okazja do zobaczenia pięknej i zróżnicowanej okolicy. Lago di Garda jest jednym z największych jezior we Włoszech i oferuje szeroką gamę atrakcji, od plaż i wodnych sportów po zabytki i wspaniałe jedzenie.

    Wokół jeziora znajdują się liczne miasteczka i miasta, takie jak Sirmione, Desenzano del Garda i Limone sul Garda, które oferują wiele możliwości zwiedzania, w tym zamki, muzea i katedry. W okolicy jeziora są także wspaniałe tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a także winnice i ogrody oliwne, które warto odwiedzić.

    Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że wycieczka wokół jeziora Lago di Garda to wspaniała okazja do zobaczenia wspaniałej okolicy i doświadczenia wszystkiego, co ma do zaoferowania.

  2. Wycieczka wokół jeziora Lago di Garda to niezapomniane doświadczenie. Widoki na góry i jezioro są oszałamiające, a liczne urocze miasteczka, takie jak Sirmione czy Malcesine, oferują wiele możliwości zwiedzania i zabawy.

  3. Jeśli chcesz zrelaksować się i odpocząć od zgiełku miasta, wycieczka wokół jeziora Lago di Garda jest idealnym rozwiązaniem. Możesz odpocząć na plaży, podziwiając piękne widoki na jezioro i otaczające góry.

  4. Wycieczka wokół jeziora Lago di Garda to także świetna okazja do spróbowania lokalnej kuchni i degustacji wyśmienitych win. W okolicznych winnicach i restauracjach znajdziesz wiele pysznych specjałów, takich jak ryby z jeziora czy pyszne sery.

  5. Podczas wycieczki wokół jeziora Lago di Garda warto odwiedzić wiele historycznych i kulturowych atrakcji, takich jak zamek w Malcesine czy rzymskie ruiny w Sirmione. To doskonała okazja, aby poznać historię i kulturę regionu.

  6. Jezioro Lago di Garda jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. Możesz również wypożyczyć rower i przemierzać piękne okoliczne trasy rowerowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles