Jedzenie na zamówienie. Zalety i wady diety pudełkowej

W dzisiejszych czasach często żyjemy w pośpiechu i jesteśmy zapracowani, więc wiele osób nie przykłada wagi do kwestii posiłków. Często nasza dieta jest rozregulowana, bogata w śmieciowe jedzenie i niezdrowe posiłki. Nie mamy czasu, by gotować regularnie i jeść trzy-pięć posiłków dziennie oraz pilnować poziomu kalorii. Z tego powodu dieta pudełkowa zyskuje na popularności.

Kiedy zdecydować się na dietę pudełkową?

W zasadzie nie ma przeciwwskazań do stosowania takiej formy żywienia. Trzeba jednak wybierać sprawdzonych dostawców, którzy dbają o jakość posiłków. Muszą one być odpowiednio zbilansowane i bazować na dobrej jakości produktach. Dieta pudełkowa polega na otrzymywaniu każdego dnia w dostawach codziennych lub raz na kilka dni czy tydzień gotowych zestawów posiłków. Rodzaj można dobrać do swoich potrzeb. Taka dieta sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, mających szczególne potrzeby żywieniowe ze względu na alergie i problemy zdrowotne, a także dla tych chcących schudnąć i nieumiejących gotować.

dieta pudełkowa

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa zapewnia wiele możliwości. Każda ma określoną bazę składników oraz kaloryczność, więc można dobrać ją do swoich potrzeb. Dostępne są diety zbilansowane, odchudzające, dla wegan i wegetarian, itp. Wiele można także spersonalizować, np. w przypadku uczuleń lub nietolerancji. Ilość posiłków jest uzależniona najczęściej od rodzaju i kaloryczności – może to być trzy, pięć lub więcej posiłków. Obejmują one także przekąski między posiłkami głównymi i zdrowe desery.

Korzystając z diety pudełkowej odżywiamy się zdrowo, nie podjadamy i nie pochłaniamy wysokokalorycznych przekąsek i pustych kalorii w formie gotowych dań czy fast foodu. Pomaga nam to jeść także regularnie, ponieważ posiłki mamy już przygotowane i wystarczy je rozpakować lub jedynie podgrzać. Dla wielu osób ogromnym plusem diety pudełkowej jest właśnie to, że nie muszą gotować – mają więcej czasu na inne sprawy.

mężczyzna dostarczający jedzenie

Wady diety na dowóz

Dieta pudełkowa ma także minusy. Po pierwsze, ma ograniczenia w jadłospisie i chociaż wiele możemy spersonalizować to jednak najczęściej ogranicza się to do konkretnych pakietów. Mamy pewne wytyczne, jak rodzaj diety i baza składników – może zdarzyć się, że wśród menu znajdzie się posiłek, za którym nie przepadamy. Kolejnym minusem jest także, że posiłki z czasem będą się powtarzać. Minusem w wielu przypadkach jest także weekendowa dostawa – wiele diet pudełkowych zapewnia ją w ostatni dzień roboczy. Sprawia to, że w sobotę i niedzielę nasze posiłki nie są tak samo świeże, jak w pozostałe dni.

W przypadku diety pudełkowej nie możemy pozwolić sobie na kaprysy i jedzenie tego, na co akurat mamy ochotę. Otrzymujemy, bowiem gotowe posiłki – najczęściej nie wiem lub wiemy z krótkim wyprzedzeniem, jaki zestaw akurat dostaniemy danego dnia.

mężczyzna rozpakowujący jedzenie

Największym jednak minusem diety pudełkowej jest koszt. Tak, jedzenie na zamówienie nie należy do tanich. W zależności od wielkości pakietu i rodzaju taka dieta może nas kosztować kilkaset złotych, a nawet więcej miesięcznie. Wszystko zależy od jej kaloryczności, ilości posiłków i produktów; za diety specyficzne, jak wegańska czy wysokobiałkowa zapłacimy więcej. Wynika to z ograniczonej bardziej bazy produktów i ich często wyższej ceny.

Diety pudełkowe są świetnym rozwiązaniem, jeżeli możemy finansowo na nie sobie pozwolić to raz. Po drugie, jeżeli chcemy odżywiać się zdrowo i bez wysiłku.

jedzenie na zamówienie

Grafiki:
Photo by Anil Sharma
Photo by Bora C
Photo by Ella Olsson
Photo by MART PRODUCTION
Photo by Mikhail Nilov

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles