Trening na pośladki – najskuteczniejsze ćwiczenia

Wydaje Ci się, że musisz się pogodzić z tym, że masz płaskie pośladki, ponieważ nie ma na to rady? Nie do końca tak jest. Co więcej, wcale nie musisz zapisywać się na siłownię i bez sensu wydawać pieniądze. Istnieje kilka skutecznych ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu. Dzięki nim Twoje pośladki staną się jędrne, uniesione, a także pozbawione cellulitu. Jak i jakie ćwiczenia musisz wykonać, aby cieszyć się seksowną pupą? Sprawdź to w naszym artykule!

Ćwiczenia na pośladki – praktyczne porady

Zanim przejdziemy do wymienienia kilku najskuteczniejszych ćwiczeń na jędrne pośladki, to musisz wiedzieć, jak poprawnie ćwiczyć, aby móc cieszyć się znakomitym kształtem pupy. Przede wszystkim nie trenuj zbyt dużo i za często – zdecydowanie wystarczy trening na pośladki co drugi dzień (czyli 4 razy w tygodniu). Poza tym nie możesz zapominać o rozgrzewce – przynajmniej 5 minut ćwiczeń rozgrzewających jest niezbędne!

Nie ilość, a jakość – to kolejna zasada, której koniecznie musisz się trzymać. Co z tego, że będziesz wykonywać dużo ćwiczeń w ciągu jednego treningu, skoro będą one niedokładne? To nie ma sensu!

Dlatego pamiętaj, aby głównie skupiać się na technice. Niemniej ważna jest ilość powtórzeń – jak twierdzą eksperci, najlepiej wykonaj około 10-12 powtórzeń każdego ćwiczenia. Aby efekty były widoczne, potrzebnych jest też kilka serii ćwiczeń – najlepiej 2-3.

Nie zapominaj również o przerwach między seriami – powinny one trwać około pół minuty. Na mięśnie pośladkowe bardzo dobrze wpływają również ćwiczenia rozciągające, a więc warto o nich pamiętać, kończąc trening.

Ćwiczenia na pośladki
Ćwiczenia na pośladki

4 najskuteczniejsze ćwiczenia na pośladki

Chcąc mieć seksowne pośladki, możesz ćwiczyć na siłowni, ale także w domu. Ta druga opcja pasuje zdecydowanej większości osób – w końcu nie musimy tracić pieniędzy na karnet, jak i oszczędzamy czas! Dlatego też przygotowaliśmy 4 najskuteczniejsze ćwiczenia na pośladki w domu, które pomogą Ci uzyskać zamierzony cel. Wystarczy, że będziesz wykonywać je regularnie przez 6 tygodni, a efekty Cię zaskoczą!

  • Jednym z najbardziej znanych ćwiczeń na pośladki jest most. Wystarczy, że położysz się na plecach, zegniesz kolana, stopy oprzesz na podłożu i rozpoczniesz unoszenie bioder. Najlepiej wykonywać to ćwiczenie po około 10 powtórzeń w 3 seriach.
  • Kolejnym ćwiczeniem, dzięki któremu będziesz mieć seksowne pośladki, są przysiady. Wiele osób jednak źle je wykonuje. Stajemy prosto, rozstawiamy nogi na szerokość bioder, wyciągamy ręce przed siebie, uginamy kolana i wypychamy biodra w tył i chwilę trzymamy taką pozycję – w ten sposób mięśnie pośladków wykonają odpowiednią pracę.
  • Następne proste ćwiczenie na pośladki do wykonania w domu to wykroki. Wystarczy, że staniesz prosto, ręce położysz na biodrach i prawą nogą wykonasz krok do przodu, jednocześnie zginając obydwa kolana pod kątem prostym. Staraj się zejść jak najniżej, ale pamiętaj, aby nie robić nic na siłę, ponieważ możesz jedynie sobie zaszkodzić.
  • Wymachy nóg to również efektywne ćwiczenia na pośladki, które pomogą Ci uzyskać jędrne mięśnie. Zaczynamy od klęku podpartego. Teraz wystarczy, że wyciągniesz jedną nogę w tył i lekko zegniesz kolano. Proste, prawda?

Podsumowując, jak więc widzisz, na efektywny trening istnieje wiele prostych ćwiczeń, dzięki którym Twoje pośladki będą wyglądały tak, jak zawsze chciałaś, aby się prezentowały! Nie zwlekaj dłużej i już dziś zacznij ćwiczyć – a za 6 tygodni będziesz cieszyć się spektakularnymi efektami!

Grafiki:
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels
Photo by Li Sun from Pexels

Related Articles

2 KOMENTARZE

  1. Trening pośladków można wykonać na różne sposoby. Podnoszenie ciężarów, robienie przysiadów i wypadów, a nawet używanie wałka piankowego to opcje. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, ważne jest, aby nie zaniedbywać mięśni dolnych partii ciała. Pamiętaj również o ćwiczeniach na pośladki i uda. Następujące ćwiczenia to jedne z najpopularniejszych – Wykroki: stań z wyprostowanymi plecami, stopy rozstawione na szerokość bioder, ręce na biodrach lub po bokach. Rzuć się do przodu z jedną nogą zginając oba kolana, aż oba kolana będą zgięte pod kątem 90 stopni (kolana powinny znajdować się w jednej linii). Odepchnij się od przedniej stopy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz z przeciwną nogą (10 powtórzeń z każdej strony).

  2. Aby mieć lepszy tyłek, musisz go trenować. Jeśli szukasz ćwiczeń na pośladki, oto niektóre z najlepszych.

    – Przysiady: przysiad jest świetny, ponieważ jednocześnie celuje w pośladki i ścięgna podkolanowe. To także ruch funkcjonalny, którego używamy na co dzień w prawdziwym życiu. Możesz to zrobić, trzymając ciężary lub po prostu stojąc prosto, ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i zginając kolana tak, jakbyś siedział na krześle.

    – Wykroki: Wykroki celują jednocześnie w pośladki, ścięgna podkolanowe i czworogłowe. Zacznij od jednej nogi do przodu (wyprostowanej) i jednej do tyłu (zgiętej). Zrób krok do przodu przednią nogą, jednocześnie odpychając się tylną stopą, aż obie nogi będą znów proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles