Sekrety lodu – jak wykorzystać zimno w pielęgnacji twarzy i skóry

Większość zdaje sobie sprawę z pozytywnych właściwości lodu, gdy chodzi o urodę. Pomaga on zmniejszyć opuchliznę i podrażnia. Poza tym świetnie radzi sobie z sińcami pod oczami, oparzeniami słonecznymi czy trądzikiem. Dodatkowo, zimno pozwala na przechowywanie kosmetyków z substancjami aktywnymi w warunkach, w których nie tracą swoich właściwości. Oto, jak wykorzystać zwykły lód do dbania o promienną, piękną cerę.

Lodowa kąpiel pobudzająca cerę

Przemywanie skóry za pomocą kostek lodu pozwala na jej oczyszczenie, odświeżenie i pobudzenie. Zimno sprawia, że pory zostają zwężone, zmarszczki delikatnie wygładzone, a skóra staje się elastyczniejsza. Dodatkowo, poprawione zostaje krążenie krwi. Wystarczy umyć twarz wodą z lodem. Najlepiej robić to rano, dzięki czemu zmniejszymy opuchliznę i zapewnimy sobie promienny wygląd.

pielęgnacja ciała zimnem

Lód dla tłustej cery – natychmiastowa redukcja oleistości

Lód świetnie sprawdzi się u osób borykających się z problemem tłustej skóry i nadmiaru sebum oraz trądzikiem. Przemywanie twarzy kostkami lodu będzie pomocne w zmniejszeniu wydzielania sebum, zredukowaniu rozszerzonych porów i oczyszczeniu cery. Można także stosować dla lepszego efekty kostki lodowe z soku z cytrusów, wywaru ziołowego, jagód lub naparu z pąków brzozy. Dzięki temu uzyskamy działanie antyseptyczne i rozjaśniające dodatkowo.

Lód na pryszcze i niedoskonałości

Lód świetnie radzi sobie z trądzikiem. Jeżeli czujemy, że wyskakuje nam pryszcz to wystarczy, że przytrzymamy w danym miejscu przez około pięć minut torebkę foliową lub czystą szmatkę z lodem. Sprawi to, że zaczerwienienie i opuchlizna zniknie, dzięki czemu pryszcz nie będzie widoczny.

Jak wykonywać prawidłowo masaż twarzy lodem?

Masaż twarzy lodem trzeba wykonywać dokładnie i ostrożnie. Z zimnem nie ma zabawy, ponieważ zbyt długo trzymana kostka lodu w jednym miejscu może doprowadzić do hipotermii tkanek. Z tego powodu należy kostkę lodu przesuwać kolistymi ruchami po twarzy, zaczynając od podbródka i stopniowo pnąc się w górę aż do czoła. Z kolei po przemyciu twarzy nie należy jej myć wodą – warto jej nie wycierać i pozwolić zimnej wodzie się wchłonąć. Można delikatnie czystymi opuszkami palców wklepać pozostałą wodę.

lód w pielęgnacji ciała

Należy zadbać o jakość wody, jakiej używamy do masażu lodem. Najlepiej korzystać z filtrowanej lub przegotowanej wody, nie takiej z kranu. Kostki lodu także nie powinny leżeć w zamrażarce dłużej, niż tydzień.

Zabieg lodowy należy wykluczyć lub mocno ograniczyć zimą, gdyż mogą powodować przesuszenie skóry. Poza tym, nie poleca się także wykonywania zabiegu każdego dnia. Metodę pielęgnacji najlepiej wykonywać do czterech razy w ciągu tygodnia. Zimno w kosmetyce jest wykorzystywane od dawna. Wiadomo przecież, że pozwala zachować odpowiednią jakość kosmetyków, dlatego część preparatów powinno się trzymać w lodówce (są także specjalne lodówki kosmetyczne). Chłodne preparaty także lepiej się wchłaniają w skórę. Warto dla czystej i promiennej skóry wprowadzić do swojej rutyny mycie twarzy lodem.

Grafiki:

Photo by Pixabay
Photo by Antoni Shkraba
Photo by Srattha Nualsate

Related Articles

1 KOMENTARZ

  1. Zimno może być skutecznie wykorzystywane w pielęgnacji twarzy i skóry w następujący sposób:
    1. Zmniejszanie obrzęków: chłodzenie skóry pomaga zmniejszyć obrzęki i stan zapalny, co jest szczególnie przydatne po długim dniu lub po intensywnym wysiłku fizycznym.
    2. Poprawa ukrwienia: zimne okłady na skórę pomagają poprawić ukrwienie, co może zwiększać jej jędrność i elastyczność.
    3. Zamykanie porów: zimne okłady na twarz pomagają zamknąć pory, co może pomóc zapobiegać powstawaniu zaskórników i innych problemów skórnych.
    4. Zwiększanie efektywności produktów pielęgnacyjnych: stosowanie zimnych okładów przed aplikacją produktów pielęgnacyjnych może pomóc w ich lepszym wchłanianiu i zwiększeniu ich efektywności.
    Można wykorzystać zimno w postaci zimnej wody, kostek lodu, żelowych masek lub specjalnych kompresów do chłodzenia. Ważne jest jednak, aby nie stosować zimna bezpośrednio na skórę, ponieważ może to powodować podrażnienie i uszkodzenie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles